Yok_uş...Yok_oluş...Varlığa Yolcu_luk

2013-09-30 22:48:00

Öyle çok ki anlatacaklarım.Kelimelerim yorgun düşebilir her an.Düşlerim yatak altında saklanırken,yaşam gözleirmin önünden kayıyor yavaşça.Kalp sızıntım artıyor günden güne ve ben gülüyorum sessizliğime.

Polyanna'lar ağlamaz diye bir kural mı var? Kim koymuş bu hissi yüreğe.Bir misyon edinmeyi ben mi seçmiştim kaç kuşak önce.Pozitifliğin doruklarına ulaşmış iken göz yaşlarına teslim olmayı yediremediğimden midir kendime ki böyle dirençli böyle sağlam duruyorum.
Ben hiç bi üzülmüyor da hiç mi içlenmiyorum olanlara.Kahkahalarım vurdumduymazlığımdan değil asla.Öyle olabilmeyi ne çok isterdim hatta.Ama ben yenik düşemiyorum hayata.Hİç bir acı yaşadıklarımdan daha beter gelmiyor olsa da biliyorum bu günler çok ağır,zor katlanılır.Geçecek mi diyorum bazen.Geçecek mi kalbim söyle bana.gücün var mı bugünleri atlatmaya.?
Verdiği cevabı dinlemeye yüreğim dayanmayacak biliyorum,hızla uzaklaşıyorum soru mahalinden.

Ben kimim,sorularım nerede.Bırak herşeyi hayat kaçıyor yetiş peşinden.Üzüldüğün ve iiçinden çıkamadığın binbir şey arkada kalsın sen güzel olan bir şeye tutun o seni nirvanaya ulaştırsın.Yere çakılma korkusu da yok değil elbette ama bir yerden tutunmalı hayata.Güvenmeli ona ve bir şans daha vermeli,bıkmadan usanmadan...

Hayat sana şans vermiyorsa sen koş peşinden.Elbet tükenecek gücü,yetiştiğin yerde sarıl boynuna ve bırakma bir daha.O güne kadar umutla,içinde varolmadığı kadar mutlulukla devam hayata.

Hakkımızda hayırlısı olması ve gönlün olabilecek herşeye katlanması dileğiyle.

 

147
0
0
Yorum Yaz